Czy każdy stomatolog może podjąć się leczenia implantologicznego?

implant dentystyczny na niebieskim tle

Implantologia jest działem stomatologii zajmującym się rekonstruowaniem braków zębowych, do których doszło poprzez uraz, próchnicę lub na skutek wrodzonego braku zawiązka zęba. Dawniej, aby odzyskać utracony ząb, konieczne było zastosowanie ruchomej protezy lub mostu. Obecnie możliwe jest wykorzystanie implantu, który zapewnia duży komfort i wygląd do złudzenia przypominający prawdziwy ząb.

Kim jest implantolog?

Dentysta, który zajmuje się wstawianiem implantów zębowych, nazywany jest implantologiem. To specjalista, który ukończył fachowe kursy dotyczące tego zagadnienia. Aby wstawić implant, potrzebna jest profesjonalna wiedza i praktyka. 

Lekarz implantolog zajmuje się planowaniem zabiegu, przeprowadzaniem go oraz kontrolą pozabiegową. Leczenie implantologiczne obejmuje kilka spotkań ze specjalistą. Na początku lekarz przeprowadza konsultacje i badania. Zdarza się, że potrzebne są zabiegi przygotowawcze, np. podniesienie dna zatoki szczękowej. Gdy pacjent jest przygotowany, następuje wczepienie tytanowego implantu. Po 7 – 10 dniach od zabiegu ściąga się szwy. Po 3 – 6 miesiącach lekarz zakłada śrubę gojącą. Kolejnym etapem jest pobranie wycisków pod koronę i zamocowanie odbudowy protetycznej.

Kiedy udać się na wizytę do implantologa?

Zapraszamy zainteresowanych wszczepieniem implantów zębowych w Środzie Wielkopolskiej, Poznaniu, Gnieźnie i okolicach do zapoznania się z naszą ofertą. 

Do implantologa warto udać się przy jakimkolwiek ubytku zęba. Implanty przeznaczone są dla osób, które utraciły zarówno koronę, jak i korzeń zęba. Nawet nieduże braki w uzębieniu mają negatywny wpływ na pozostałe zęby. Mogą doprowadzać do rozchwiania, wad zgryzu, niewłaściwego ich ułożenia, zaniku kości. Szybkie wstawienie implantu pozwoli zachować prawidłowy, pełny łuk zębowy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest