Dlaczego implanty to najlepszy sposób odbudowy uzębienia?

piękny uśmiech

Piękny uśmiech jest marzeniem każdego, nie dziwi więc fakt, że w przypadku ubytków szukamy sposobu na odzyskanie pełnego uzębienia. Przyczyny braków mogą być różne – od urazów mechanicznych, poprzez choroby, na przykład paradontozę, po nieprawidłową higienę, będącą przyczyną próchnicy i zniszczeń w obrębie twardych tkanek zęba. Brak w uzębieniu to jednak nie tylko defekt estetyczny. Niesie on ze sobą także ryzyko zaburzenia prawidłowej funkcji zgryzu, dlatego warto stosować metody odbudowy uzębienia. Jedną z najlepszych jest wszczepienie implantu.

Implanty – nowoczesna metoda na odbudowę zębów

Zabieg wszczepiania implantów, dzięki coraz nowocześniejszym technologiom, jest bezbolesny i nie trwa długo. W przypadku wszczepów dwufazowych, konieczne jest odczekanie kilku miesięcy, które są niezbędne, by nowy korzeń zrósł się z kością. Co istotne, proces ten można przyspieszyć. Implanty bikortykalne, zwane także 3-dniowymi, nie wymagają wykonywania tak inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, nierzadko połączonego z zastosowaniem materiałów kościozastępczych, a koronę zębową montuje się niemal od razu po jego wszczepieniu. Ten typ implantów polecany jest osobom, którym zależy na wyjątkowo szybkim zabiegu. Warto zaznaczyć, że wszczepy bikortykalne można stosować także u pacjentów z przeciwwskazaniami do zabiegów z zastosowaniem implantów osteointegrujących.

Zalety implantów stomatologicznych

Nowoczesne implanty stomatologiczne  oraz stosowane na nich odbudowy protetyczne, wyróżniają wysokie walory estetyczne, dzięki czemu nie odróżniają się one od pozostałych zębów. Są przy tym bardzo trwałe oraz, o ile nie występują szczególne warunki, nie wymagają one wymiany. Trzeba również podkreślić wygodę, jaką zapewnia poprawnie zamontowany implant. Stabilne umieszczenie w kości pozwala na komfortowe jedzenie i nie przeszkadzanie w mówieniu.

Najważniejsze jednak, że za pomocą implantów stomatologicznych przywracana jest pełna sprawność układu stomatognatycznego, czyli także stawów skroniowo – żuchwowych. Nie dochodzi do przyspieszonego zaniku kości, co może się wydarzyć w przypadku pozostawienia ubytków bez uzupełnienia. Dlatego też inwestycja w implanty to nie tylko poprawa wyglądu czy samopoczucia, ale przede wszystkim zdrowia. Przywracana jest zarówno estetyka jak i prawidłowa funkcja narządu żucia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest