Implantologia Poznań

Implantologia to znakomita alternatywa dla tradycyjnego leczenia protetycznego. W naszej klinice stomatologicznej oferujemy możliwość uzupełnienia brakujących zębów przy pomocy tytanowych implantów śródkostnych. Implanty są wyjątkowo wytrzymałe i naprawdę trudno odróżnić je od naturalnych zębów. Uzupełnienie brakujących zębów poprzez wszczepienie implantów pozwala na skuteczną poprawę estetyki uśmiechu oraz funkcji żucia u pacjentów cierpiących na braki zębowe. Implanty można stosować w sytuacji, gdy mamy do czynienia z brakiem pojedynczego zęba, jak również z większymi ubytkami.

Techniki implantacji od wielu lat ulegają szybkiemu rozwojowi. Producenci implantów prześcigają się w rozwiązaniach proponowanych gabinetom, a co za tym idzie pacjentom, jednak stomatolog zawsze powinien zaproponować pacjentowi najlepsze w jego przypadku rozwiązanie. W związku z tym do naszej codziennej praktyki wprowadziliśmy wiele różnych systemów implantologicznych oraz wspomagamy się różnymi technikami pomocniczymi chociażby w zakresie bioregeneracji i odbudowy twardych tkanek kostnych. Równie istotna jest dbałość o tkanki miękkie wokół zęba, których jakość, ilość oraz stan, decydują często o finalnym efekcie kosmetycznym.

Wszczepienie implantów

Przed zabiegiem wszczepienia implantów stosujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Warto też dodać, że samo wszczepienie implantu nie trwa długo – zaledwie kilkanaście minut. Zabieg obejmuje osadzenie implantu w kości, użycie śruby zamykającej lub gojącej, modelowanie tkanek miękkich oraz usunięcie szwów po wykonaniu wszystkich prac. Zapewniamy, że wszczepienie implantu jest wykonywane w warunkach pełnej sterylności. Nad przebiegiem całego zabiegu czuwa nasz wykwalifikowany personel. Jeśli chcesz, by implant nie stracił nic ze swoich właściwości, pamiętaj, aby dbać o staranną i systematyczną higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa.

Przeciwwskazania do założenia implantów zębów

Istnieją przeciwwskazania do zastosowania tradycyjnych implantów zębów. Należą do nich między innymi cukrzyca czy osteoporoza, która osłabia tkankę kostną i może tym samym spowodować, że implant nie zrośnie się z kością szczęki. Inne przeciwwskazania to ciąża, nowotwory oraz padaczka. W przypadku klientów z osteoporozą czy cukrzycą rozwiązaniem jest zastosowanie implantów bikortykalnych, znanych też jako implanty w trzy dni. Metoda ta sprawdzi się także wtedy, gdy mamy do czynienia z trudnymi przypadkami stomatologicznymi, gdzie tradycyjne implanty nie mogą zostać założone.

Implantolog dostępny w Poznaniu

Implantolog to specjalista, który nie tylko dobiera odpowiedni implant do potrzeb danego pacjenta, lecz także zajmuje się badaniami przed jego wszczepieniem oraz samym zabiegiem osadzania. Praca ta wymaga zachowania dużej precyzji. Implanty w zdecydowanej większości przypadków przyjmują się bez żadnych problemów, jednak wymaga to zastosowania odpowiedniej metody mocowania i pełnej sterylności w trakcie zabiegu.

Implantologia jest skierowana przede wszystkim do osób, które chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu, a jednocześnie zapobiegać pojawieniu się poważniejszych wad zgryzu. Luki mogą bowiem powodować przesuwanie się poszczególnych zębów. Obecnie ta dziedzina stale się rozwija. Współczesne implanty prezentują się bardzo realistycznie, dlatego dla rozmówcy są one niemal zupełnie niezauważalne. Do ich stworzenia wykorzystuje się tworzywa, które pozwalają na dopasowanie dokładnego odcienia do naturalnego koloru zębów pacjenta.

Zajmujemy się wszczepianiem implantów dla osób ze Swarzędza, Poznania i okolicznych miejscowości. Przed wykonaniem takiego zabiegu konieczne jest dokonanie różnego rodzaju pomiarów i zdjęć. Już po kilku wizytach można jednak cieszyć się uzupełnioną luką w uzębieniu przez długie lata.

Przed założeniem implantu konieczne jest odbycie kilku wizyt. Należy umówić je odpowiednio wcześnie. Informacje kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej.