Implantologia – wszczepy śródkostne

zdjęcie szczęki

Implantologia to znakomita alternatywa dla tradycyjnego leczenia protetycznego. W naszej klinice stomatologicznej oferujemy możliwość uzupełnienia brakujących zębów przy pomocy tytanowych implantów śródkostnych. Implanty są wyjątkowo wytrzymałe i naprawdę trudno odróżnić je od naturalnych zębów. Uzupełnienie brakujących zębów poprzez wszczepienie implantów pozwala na skuteczną poprawę estetyki uśmiechu oraz funkcji żucia u pacjentów cierpiących na braki zębowe. Implanty można stosować w sytuacji, gdy mamy do czynienia z brakiem pojedynczego zęba, jak również z większymi ubytkami.

Techniki implantacji od wielu lat ulegają szybkiemu rozwojowi. Producenci implantów prześcigają się w rozwiązaniach proponowanych gabinetom, a co za tym idzie pacjentom, jednak stomatolog zawsze powinien zaproponować pacjentowi najlepsze w jego przypadku rozwiązanie. W związku z tym do naszej codziennej praktyki wprowadziliśmy wiele różnych systemów implantologicznych oraz wspomagamy się różnymi technikami pomocniczymi chociażby w zakresie bioregeneracji i odbudowy twardych tkanek kostnych. Równie istotna jest dbałość o tkanki miękkie wokół zęba, których jakość, ilość oraz stan, decydują często o finalnym efekcie kosmetycznym.

Wszczepienie implantów

Przed zabiegiem wszczepienia implantów stosujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Warto też dodać, że samo wszczepienie implantu nie trwa długo – zaledwie kilkanaście minut. Zabieg obejmuje osadzenie implantu w kości, użycie śruby zamykającej lub gojącej, modelowanie tkanek miękkich oraz usunięcie szwów po wykonaniu wszystkich prac. Zapewniamy, że wszczepienie implantu jest wykonywane w warunkach pełnej sterylności. Nad przebiegiem całego zabiegu czuwa nasz wykwalifikowany personel. Jeśli chcesz, by implant nie stracił nic ze swoich właściwości, pamiętaj, aby dbać o staranną i systematyczną higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa.

Przeciwwskazania do założenia implantów zębów

Istnieją przeciwwskazania do zastosowania tradycyjnych implantów zębów. Należą do nich między innymi cukrzyca czy osteoporoza, która osłabia tkankę kostną i może tym samym spowodować, że implant nie zrośnie się z kością szczęki. Inne przeciwwskazania to ciąża, nowotwory oraz padaczka. W przypadku klientów z osteoporozą czy cukrzycą rozwiązaniem jest zastosowanie implantów bikortykalnych, znanych też jako implanty w trzy dni. Metoda ta sprawdzi się także wtedy, gdy mamy do czynienia z trudnymi przypadkami stomatologicznymi, gdzie tradycyjne implanty nie mogą zostać założone. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest