Implantologia Poznań
Implantologia to znakomita alternatywa dla tradycyjnego leczenia protetycznego. W naszej klinice stomatologicznej oferujemy możliwość uzupełnienia brakujących zębów przy pomocy tytanowych implantów śródkostnych. Implanty są wyjątkowo wytrzymałe i naprawdę trudno odróżnić je od naturalnych zębów. Uzupełnienie brakujących zębów poprzez wszczepienie implantów pozwala na skuteczną poprawę estetyki uśmiechu oraz funkcji żucia u pacjentów cierpiących na braki zębowe. Implanty można stosować w sytuacji, gdy mamy do czynienia z brakiem pojedynczego zęba, jak również z większymi ubytkami.
Techniki implantacji od wielu lat ulegają szybkiemu rozwojowi. Producenci implantów prześcigają się w rozwiązaniach proponowanych gabinetom, a co za tym idzie pacjentom, jednak stomatolog zawsze powinien zaproponować pacjentowi najlepsze w jego przypadku rozwiązanie. W związku z tym do naszej codziennej praktyki wprowadziliśmy wiele różnych systemów implantologicznych oraz wspomagamy się różnymi technikami pomocniczymi chociażby w zakresie bioregeneracji i odbudowy twardych tkanek kostnych. Równie istotna jest dbałość o tkanki miękkie wokół zęba, których jakość, ilość oraz stan, decydują często o finalnym efekcie kosmetycznym.
Decydując się na leczenie przy użyciu implantów zyskujemy wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia się estetyka uśmiechu oraz funkcja żucia, co pozwala na przywrócenie pewności siebie i komfortu życia pacjentom cierpiącym na braki zębowe. Dodatkowo, stosowanie implantów zapobiega resorpcji kości, która jest naturalnym procesem zachodzącym po utracie zęba. Implanty także nie obciążają sąsiednich zębów, co może mieć miejsce w przypadku tradycyjnych mostów czy protez.
Wszczepienie implantów
Implanty zębowe są polecane osobom, które z różnych przyczyn utraciły jeden lub więcej zębów. Mogą być stosowane zarówno u osób starszych, jak i młodszych, ale wymagają odpowiedniej oceny stanu zdrowia jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. W przypadku występowania przeciwwskazań do stosowania implantów, takich jak np. cukrzyca nieuregulowana czy niekontrolowany stan zapalny w jamie ustnej, może być konieczne wcześniejsze leczenie tych schorzeń.
Przed zabiegiem wszczepienia implantów stosujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Warto też dodać, że samo wszczepienie implantu nie trwa długo – zaledwie kilkanaście minut. Leczenie implantologiczne zazwyczaj przebiega etapowo. Pierwszym krokiem jest wszczepienie implantu do kości szczęki lub żuchwy, co zwykle odbywa się pod miejscowym znieczuleniem. Po kilku tygodniach, czasem nawet kilku miesiącach, następuje proces osteointegracji – łączenia się implantu z kością. Kiedy ten etap się zakończy, na implant można nałożyć łącznik, który posłuży jako podstawa dla korony protetycznej. Cały proces leczenia może trwać od kilku miesięcy do nawet ponad roku. Zapewniamy, że wszczepienie implantu jest wykonywane w warunkach pełnej sterylności. Ostatecznym etapem leczenia jest założenie na implant korony protetycznej, która będzie pełniła funkcję brakującego zęba. W przypadku większych ubytków może być konieczne wykonanie mostów czy protez na implantach. Nad przebiegiem całego zabiegu czuwa nasz wykwalifikowany personel. Jeśli chcesz, by implant nie stracił nic ze swoich właściwości, pamiętaj, aby dbać o staranną i systematyczną higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa.
Przeciwwskazania do założenia implantów zębów
Istnieją przeciwwskazania do zastosowania tradycyjnych implantów zębów. Należą do nich między innymi cukrzyca czy osteoporoza, która osłabia tkankę kostną i może tym samym spowodować, że implant nie zrośnie się z kością szczęki. Inne przeciwwskazania to ciąża, nowotwory oraz padaczka. W przypadku klientów z osteoporozą czy cukrzycą rozwiązaniem jest zastosowanie implantów bikortykalnych, znanych też jako ”implanty w trzy dni”. Metoda ta sprawdzi się także wtedy, gdy mamy do czynienia z trudnymi przypadkami stomatologicznymi, gdzie tradycyjne implanty nie mogą zostać założone.
Implantolog dostępny w Poznaniu
Implantolog to specjalista, który nie tylko dobiera odpowiedni implant do potrzeb danego pacjenta, lecz także zajmuje się badaniami przed jego wszczepieniem oraz samym zabiegiem osadzania. Praca ta wymaga zachowania dużej precyzji. Implanty w zdecydowanej większości przypadków przyjmują się bez żadnych problemów, jednak wymaga to zastosowania odpowiedniej metody mocowania i pełnej sterylności w trakcie zabiegu.
Implantologia jest skierowana przede wszystkim do osób, które chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu, a jednocześnie zapobiegać pojawieniu się poważniejszych wad zgryzu. Luki mogą bowiem powodować przesuwanie się poszczególnych zębów. Obecnie ta dziedzina stale się rozwija. Współczesne implanty prezentują się bardzo realistycznie, dlatego dla rozmówcy są one niemal zupełnie niezauważalne. Do ich stworzenia wykorzystuje się tworzywa, które pozwalają na dopasowanie dokładnego odcienia do naturalnego koloru zębów pacjenta.
Zajmujemy się wszczepianiem implantów dla osób ze Swarzędza, Poznania i okolicznych miejscowości. Przed wykonaniem takiego zabiegu konieczne jest dokonanie różnego rodzaju pomiarów i zdjęć. Już po kilku wizytach można jednak cieszyć się uzupełnioną luką w uzębieniu przez długie lata.
Przed założeniem implantu konieczne jest odbycie kilku wizyt. Należy umówić je odpowiednio wcześnie. Informacje kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej.
Leczenie implantologiczne w Poznaniu
Implantologia polega na uzupełnieniu braków w uzębieniu poprzez umieszczenie implantu na stałe w kości. Zastosowanie implantów z tytanu przyspiesza proces gojenia się rany i minimalizuje ryzyko odrzucenia ich przez organizm. Materiał jest bowiem biokompatybilny i w pełni bezpieczny. Nie wchodzi w reakcję z organizmem. Do implantu mocuje się mosty i korony zębowe. Odbudowy protetyczne pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem i likwidują dyskomfort podczas przeżuwania pokarmów w przypadku braku zęba.
Leczenie implantologiczne wymaga odbycia kilku wizyt. Konieczne jest bowiem poznanie dokładnej wielkości ubytku, a także odcienia zębów danego pacjenta. Lekarz upewnia się również co do możliwości zastosowania tej formy leczenia u konkretnej osoby. Po wykonaniu odpowiednich pomiarów implant jest zamawiany, by wszczepić go na kolejnej wizycie. Po zabiegu specjalista musi również przeprowadzić kontrolę i zareagować w razie jakichkolwiek problemów z gojeniem rany.