Implanty zębowe w Gnieźnie

Proponujemy zabiegi wszczepiania implantów zębowych w znieczuleniu miejscowym. Z uwagi na lokalizację kliniki, naszą ofertę kierujemy również do pacjentów z Gniezna. Wykorzystujemy różne techniki implantologiczne pozwalające na dopasowanie metody do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jednocześnie skupiamy się, by zabieg wszczepienia implantu przebiegał w komfortowych warunkach.

Implanty są sposobem na poprawienie swojej samooceny, a także zapobieganie rozsuwaniu się zębów wokół luki. To rozwiązanie na całe życie, pozwalające na uzyskanie komfortu przeżuwania dokładnie takiego samego, jak ma to miejsce w przypadku naturalnych zębów. Implanty mogą być wykorzystywane zarówno do uzupełnienia pojedynczych ubytków, jak i większych luk w uzębieniu.

Tytanowe implanty zębów

Oferujemy możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu implantami z tytanu. Materiał jest w pełni bezpieczny i nie wchodzi w reakcję z organizmem. Ponadto rana po zabiegu goi się szybciej niż przy wykorzystaniu implantów z innych materiałów. Powierzchnia implantu jest przygotowana tak, by pobudzić wzrost kości.

Wykorzystujemy również techniki wspomagające odbudowę twardych tkanek kostnych i tym samym skuteczne umiejscowienie implantu. Dbamy o sterylność, która przyczynia się do przebiegu późniejszego gojenia. Przed zabiegiem przedstawiamy pacjentowi jego szczegóły.

Przebieg zabiegu wszczepiania implantów

Z każdym pacjentem przeprowadzamy konsultacje, podczas których ustalamy plan działania i efekt, do którego dążymy. Wywiad z pacjentem pozwoli również wykluczyć przeciwwskazania do leczenia implantologicznego. Podczas zabiegu nad pacjentem czuwa wykwalifikowany personel. Dbamy o to, by dana osoba nie czuła dyskomfortu podczas wszczepiania implantu. Pacjent otrzymuje również instrukcje pielęgnacji jamy ustnej po zabiegu. Przestrzeganie zaleceń pozwoli na prawidłowe gojenie się rany.

Wszczepianie implantów jest procesem dość długotrwałym. Poszczególne elementy muszą bowiem zagoić się przed zamocowaniem następnych. Mowa tu przede wszystkim o śrubach umieszczanych w kości. Przykręcenie do nich korony jest możliwe jedynie po odpowiednim zrośnięciu, co gwarantuje stabilność. To właśnie dlatego w trakcie leczenia konieczne jest odbycie co najmniej kilku wizyt u specjalisty. W tym czasie taka osoba dokonuje niezbędnych badań, a następnie przeprowadza zabiegi. W trakcie wizyt kontrolnych lekarz wydaje także zaleczenia dotyczące odpowiedniej pielęgnacji implantu. W ten sposób można przyspieszyć jego gojenie i zapobiegać pojawianiu się stanów zapalnych czy infekcji.

Wszczepiamy implanty w Środzie Wielkopolskiej, Gnieźnie i wielu innych miejscowościach znajdujących się w województwie wielkopolskim. Nasz gabinet znajduje się w Kórniku, gdzie przyjeżdżają pacjenci z okolicy. Stosujemy nowoczesne techniki implantologiczne , które stale się rozwijają i ewoluują.