Implanty zębowe dostępne w Poznaniu

Wykonujemy zabiegi wszczepienia implantów zębowych. Zapraszamy na konsultacje pacjentów z Poznania i sąsiadujących miejscowości, którym zależy na uzupełnieniu brakujących zębów oraz przywróceniu komfortu i pełnego, pięknego uśmiechu. Wykwalifikowany personel, znajomość wielu technik implantologicznych oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam dopasowywać rozwiązania do stanu uzębienia pacjenta i przeprowadzać zabiegi w sposób komfortowy i bezpieczny.

Leczenie implantologiczne w Poznaniu

Implantologia polega na uzupełnieniu braków w uzębieniu poprzez umieszczenie implantu na stałe w kości. Zastosowanie implantów z tytanu przyspiesza proces gojenia się rany i minimalizuje ryzyko odrzucenia ich przez organizm. Materiał jest bowiem biokompatybilny i w pełni bezpieczny. Nie wchodzi w reakcję z organizmem. Do implantu mocuje się mosty i korony zębowe. Odbudowy protetyczne pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem i likwidują dyskomfort podczas przeżuwania pokarmów w przypadku braku zęba.

Leczenie implantologiczne wymaga odbycia kilku wizyt. Konieczne jest bowiem poznanie dokładnej wielkości ubytku, a także odcienia zębów danego pacjenta. Lekarz upewnia się również co do możliwości zastosowania tej formy leczenia u konkretnej osoby. Po wykonaniu odpowiednich pomiarów implant jest zamawiany, by wszczepić go na kolejnej wizycie. Po zabiegu specjalista musi również przeprowadzić kontrolę i zareagować w razie jakichkolwiek problemów z gojeniem rany.

Zalety wypełnień na implancie stosowanych w naszym gabinecie w Poznaniu

Oferujemy trwałe uzupełnienia na implancie charakteryzujące się wysoką estetyką. Proponowane odbudowy doskonale zastępują naturalne zęby zarówno pod względem wyglądu, jak i zaleceń dotyczących pielęgnacji i higieny.

Obecnie implanty są wykonywane z materiałów bardzo wytrzymałych, m.in. na działanie kwasów zawartych w żywności. Prezentują się one bardzo estetycznie i niemal zupełnie nie odróżniają się od naturalnych zębów pacjenta. Śruba implantu jest mocowana w kości w taki sposób, by z czasem mogła się z nią zrosnąć. Dzięki temu sztuczny ząb jest tak samo stabilny jak jego naturalny odpowiednik, pozwalając na komfortowe przeżuwanie i mówienie przez kolejne lata.

Mocujemy implanty zębowe w Środzie Wielkopolskiej, Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Nasz gabinet znajduje się w Kórniku, gdzie przeprowadzamy zabiegi. Udzielamy niezbędnych porad na każdym etapie leczenia. Wskazujemy m.in. poprawny sposób pielęgnacji jamy ustnej po wszczepieniu implantów.