Implanty dla pacjentów ze Śremu

Przeprowadzamy zabiegi wszczepiania implantów. Zapraszamy pacjentów ze Śremu, którzy pragną uzupełnić braki w uzębieniu i cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Przeprowadzamy zabiegi w znieczuleniu miejscowym. Zapewniamy sterylne warunki i dbamy o stworzenie komfortowej atmosfery. Wykorzystujemy różne systemy implantologiczne, proponując pacjentowi rozwiązania ściśle dopasowane do jego stanu uzębienia.

Implanty składają się z dwóch części – śruby montowanej w kości oraz elementu wystającego ponad dziąsło, który wygląda jak naturalny ząb. Taka budowa pozwala na trwałe zakorzenienie implantu w szczęce. Mocowaniem tych elementów zajmuje się specjalista. Po wykonanym zabiegu przekazuje on konkretne zalecenia oraz przeprowadza wizyty kontrolne, pozwalające na sprawdzenie przebiegu gojenia kości i dziąsła.

Zalety implantów zębowych

Implanty zębowe stosowane są zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i większych braków. Oczywistą zaletą jest efekt estetyczny. Braki w uzębieniu mogą być przyczyną dyskomfortu w codziennym życiu, dlatego odzyskanie pełnego uśmiechu dla wielu pacjentów stanowi priorytet. Należy jednak zauważyć, że to tylko jedna z dwóch głównych zalet zastosowania implantów. Braki w uzębieniu powodują zmiany w jamie ustnej. Z upływem czasu zęby zaczynają się rozchodzić. Może dojść również do zaniku tkanki kostnej. Wszczepienie implantu sprawia, że uzębienie jest zwarte. Przekłada się to również na komfort spożywania pokarmów.

Obecnie implanty zębowe są tworzone w taki sposób, by mogły zachować stabilność nawet podczas gryzienia twardych pokarmów. Po odpowiednim zrośnięciu śruby z kością zachowują się one tak samo jak naturalne zęby. Wyglądają bardzo podobnie – lekarz dobiera odpowiedni odcień protetyki do naturalnego uzębienia pacjenta.

Implanty jak własne zęby

Oferujemy klientom wszczepienie implantów tytanowych. Wybraliśmy ten materiał z uwagi na jego właściwości. Tytan odznacza się trwałością, jest w pełni bezpieczny dla organizmu człowieka, doskonale imituje naturalny korzeń zębowy, a specjalnie przygotowana powierzchnia przyspiesza wzrost tkanki kostnej i gojenie się rany. Wszczep trwale zrasta się z kością, dzięki czemu stanowi stabilną podstawę dla koron.

Jak wygląda wszczepianie implantów w Śremie?

Wszczepianie implantów jest długotrwałym procesem, który dzieli się na kilka etapów. Na samym początku lekarz musi zamontować sztuczny ”korzeń” i śrubę gojącą. Dopiero po wgojeniu tych elementów możliwe jest zamieszczenie korony. Często cały proces trwa nawet kilka miesięcy, w zależności od uwarunkowań organizmu danego pacjenta.

Przeprowadzamy także wszczepianie implantów w Gnieźnie i wielu innych, okolicznych miejscowościach. Nasz gabinet znajduje się natomiast w Kórniku. W trakcie leczenia odpowiadamy na pytania naszych pacjentów, zalecając im odpowiednią pielęgnację implantu. Dzięki temu może goić się on bez żadnych problemów.