Implanty zębowe dla pacjentów ze Środy Wielkopolskiej

W naszej klinice przeprowadzamy zabiegi wszczepienia implantów zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i większych ubytków w uzębieniu. Ofertę kierujemy do pacjentów ze Środy Wielkopolskiej i sąsiadujących miejscowości, którzy utracili naturalne zęby z powodu wystąpienia różnych okoliczności zdrowotnych i pragną przywrócić komfort związany z posiadaniem pełnego uzębienia.

Obecnie implanty zębowe są tworzone w taki sposób, by mogły one niemal idealnie imitować prawdziwe zęby. Są stabilne, a ich odcień jest dopasowany do naturalnego koloru uzębienia pacjenta. Zastosowanie takich produktów pozwala przede wszystkim na poprawienie wyglądu uśmiechu, a także zapobieganie wystąpieniu wad zgryzu.

Komfortowe warunki podczas zabiegu

Wykwalifikowany personel dokłada wszelkich starań, by każdy pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie. Każdy zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach, a nad jego przebiegiem czuwają specjaliści z zakresu implantologii. Stosujemy znieczulenie miejscowe, a sam zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Pacjent otrzymuje pełną informację o przebiegu oraz listę zaleceń po zabiegu, dzięki której w warunkach domowych wesprze proces gojenia się rany.

Odpowiednia pielęgnacja implantów tuż po ich wszczepieniu pozwala na zapobieganie wystąpieniu różnego rodzaju infekcjom i odrzuceniu elementu. Zaleca się m.in. przepłukiwanie jamy ustnej płynem antyseptycznym oraz częstym używaniu nici dentystycznych do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Po wszczepieniu implantu konieczne jest odbycie kilku wizyt kontrolnych, w trakcie których lekarz sprawdzi, czy zrastanie się kości z metalową śrubą przebiega prawidłowo.

Trwałe i bezpieczne implanty tytanowe w Środzie Wielkopolskiej

Oferujemy uzupełnienie braków w uzębieniu przy zastosowaniu implantów zębowych z tytanu. Materiał odznacza się trwałością, jest bezpieczny, ponieważ nie wchodzi w reakcje z organizmem, ponadto jego właściwości i specjalistyczna obróbka sprawiają, że w niedługim czasie łączy się z tkanką kostną. Są również odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie w jamie ustnej, które przyczyniają się do próchnicy zębów naturalnych.

Zalety implantów zębowych

Kluczową korzyścią jest uniknięcie problemów i zmian w jamie ustnej. Braki w uzębieniu mogą przyczynić się do zaniku tkanki kostnej, a także do pochylania się i rozsuwania się pozostałych zębów. Implanty zębowe są trwałe i biokompatybilne. Ponadto nie wymagają ingerencji w zdrowe zęby, tak jak jest to w przypadku mostów, ponieważ umożliwiają mocowanie koron zębowych. Zapewniają piękny uśmiech i likwidują dyskomfort związany z trudnościami w przeżuwaniu pokarmów, które pojawiają się w przypadku braków w uzębieniu.

Implanty mogą być stosowane zarówno w przypadku pojedynczych braków w uzębieniu, jak i nieco bardziej obszernych luk. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz wykonuje badanie, na podstawie którego może zakwalifikować pacjenta do wszczepienia implantu.

Kierujemy naszą ofertę obejmującą wszczepianie implantów do pacjentów ze Środy Wielkopolskiej i wielu innych miejscowości na terenie województwa wielkopolskiego. Mocujemy m.in. implanty w Śremie czy Poznaniu. Stosujemy nowoczesne metody, pozwalające na uzyskanie pełnej stabilności elementu i jego naturalnego wyglądu. Po zabiegu przeprowadzamy badania kontrolne.