Implanty dostępne w Swarzędzu

Implanty zębowe to produkty stworzone z myślą o uzupełnianiu pojedynczych ubytków w uzębieniu. Mogą też stanowić podporę do tworzenia prac pełnołukowych Przypominają one naturalne zęby, dlatego sprawdzają się dobrze także w przypadku tzw. jedynek, dwójek czy trójek. Produkty tego typu składają się z dwóch części – śruby mocowanej w kości oraz elementu wystającego ponad dziąsło, który przypomina naturalny ząb.

Aby implanty mogły wyglądać realistycznie, konieczne jest dopasowanie ich kształtu i odcienia do pozostałego uzębienia danego pacjenta. To właśnie dlatego są one wykonywane na zamówienie. W naszym gabinecie przeprowadzamy dokładne badania, a następnie zabieg mocowania śruby w kości. Na kolejnych wizytach kontrolujemy sposób zarastania kości wokół śruby.

Jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie implantów?

Zastosowanie implantów zębowych pozwala na uzyskanie różnych korzyści. Jest to rozwiązanie polecane przede wszystkim osobom, które borykają się z kompleksami związanymi z lukami w uzębieniu. Oprócz tego uzupełnienie takich ubytków zapobiega przesuwaniu się poszczególnych zębów, a więc także pojawianiu się poważniejszych wad zgryzu. Zastosowanie implantów poprawia komfort życia, w tym również przeżuwania. Obecnie produkty tego typu prezentują się bardzo realistycznie, dlatego są zupełnie niezauważalne dla rozmówców.

W naszym gabinecie stosujemy różne rozwiązania, w tym np. wszczepy śródkostne. Stawiamy na nowoczesne techniki, pozwalające na przeprowadzenie zabiegu w sposób bezbolesny. W trakcie zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Dążymy do tego, by zamocowany przez nas implant zachował stabilność przez długie lata.