Implanty zębowe tytanowe czy cyrkonowe – które wybrać?

ceramiczne implanty dentystyczne

Implanty mogą z powodzeniem zastąpić ubytki w uzębieniu. Jedynie stomatolog jest w stanie odróżnić dobrze zrobiony implant od naturalnego zęba. Implantem potocznie nazywany jest cały sztuczny ząb, jednak tak naprawdę jest nim jedynie część znajdująca się w kości szczęki, zastępująca korzeń zęba. Wykonuje się ją z dwóch materiałów: tytanu oraz cyrkonu. Każdy z tych materiałów ma zalety oraz wady.

Cechy implantów tytanowych

Najczęściej wszczepianym rodzajem implantów są implanty tytanowe. Są one droższym wyborem niż cyrkonowe. Ich największą zaletą jest bardzo duża wytrzymałość i stabilność. Poza tym rzadziej dochodzi do odrzucenia ich przez organizm niż w przypadku cyrkonowych. Z tego powodu są chętnie wybierane przez pacjentów obawiających się odrzucenia implantu przez organizm.

Zapraszamy osoby zainteresowane wszczepieniem implantu w Lesznie, Poznaniu, Gnieźnie i okolicach do zapoznania się z naszą ofertą. Pomagamy w dopasowaniu odpowiedniego implantu.

Czym charakteryzują się implanty cyrkonowe?

Implanty wykonane z tlenku cyrkonu cechują się wieloma zaletami. Pierwszą z nich jest ich kolor. Do złudzenia przypominają naturalne zęby, nie są metaliczne tak jak implanty tytanowe. Jest to duży plus dla osób, którym doskwiera odsłanianie się szyjek zębowych. Implanty cyrkonowe z powodu ich koloru sprawdzają się w przypadku ubytków przednich zębów.

Tytan jest bezpiecznym materiałem, jednak zdarzają się uczulenia na niego. W takich przypadkach jedyną możliwością jest zastosowanie implantów cyrkonowych, które nie powodują uczuleń.

Implanty cyrkonowe mają również gładszą powierzchnię, dzięki czemu są mniej narażone na rozwój bakterii. Ich kolejną zaletą jest odporność na kwasy, dzięki czemu nie korodują w odróżnieniu od implantów tytanowych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest