Jakie badania są wymagane przed zabiegiem wszczepienia implantu zębowego?

dentysta wyjaśniający implantację zęba pacjentce

Wszczepienie implantu zębowego jest zabiegiem inwazyjnym. Istnieje kilka chorób, które uniemożliwiają zastosowanie implantu u pacjenta. Z tego powodu konieczne jest wykonanie dokładnych badań, aby moc stwierdzić, czy w przypadku danej osoby implant będzie bezpieczny i czy organizm przyjmie to ciało obce. Badania mogą różnić się nieco w zależności od wieku pacjenta, stanu jego zdrowia czy historii przebytych chorób.

Badania laboratoryjne wykonywane przed wszczepieniem implanta zębowego

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest sprawdzenie parametrów krwi pacjenta. W tym celu wykonuje się badanie morfologii krwi z rozmazem, test obciążenia glukozą, oznaczenie OB, poziomu witaminy D3, hormonów tarczycowych, sprawdzenie poziomu elektrolitów, test na obecność HIV, a także określenie czasu krzepnięcia krwi. Badania te są konieczne, aby sprawdzić, czy po wszczepieniu implantu, w prawidłowy sposób przebiegną procesy gojenia.

W przypadku pacjentek w okresie menopauzy, konieczne mogą okazać się badania na obciążenie osteoporozą.

O tym, jakie badania są konieczne, decyduje lekarz, dlatego zapraszamy pacjentów zainteresowanych wszczepieniem implantów w Poznaniu, Gnieźnie, Środzie Wielkopolskiej i okolicznych miejscowości do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie badania przeprowadza implantolog?

Badania również przeprowadzane są w gabinecie implantologa. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Następnie lekarz wykonuje badania stomatologiczne jamy ustnej, takie jak sprawdzenie stanu zębów czy ich ułożenia w kościach szczęki. Lekarz przeprowadza również badanie tkanek miękkich, czyli błony śluzowej. Dentysta sprawdza również dokładnie miejsce, w które ma zostać wszczepiony implant.
Dodatkowym badaniem jest zdjęcie RTG lub tomografia komputerowa szczęki i żuchwy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest