Na ile lat zakładane są implanty zębowe?

implanty

Implanty zębowe od wielu lat cieszą się zainteresowaniem wśród pacjentów, ponieważ to trwałe i estetyczne rozwiązanie w przypadku utraty zęba. Co więcej – mają za zadanie przywrócić pełną funkcjonalność zgryzu. Wielu pacjentów zastanawia się jednak, na ile lat zakładane są implanty zębowe. W tym artykule odpowiemy właśnie na to pytanie.

Jak długo mogą posłużyć implanty zębowe i jak wpływają na zdrowie pacjenta?

Trwałość implantów zębowych jest jedną z kluczowych kwestii, która jest brana pod uwagę przez pacjentów podczas podejmowania decyzji o zabiegu. Należy pamiętać, że trwałość implantu jest uzależniona od kilku istotnych czynników takich, jak: stan zdrowia pacjenta, technika wykonania zabiegu czy właściwości samego materiału, z którego implant jest wykonany. Implanty zębówwykonane z tytanu, dzięki czemu są trwałe i biokompatybilne. W przypadku prawidłowego umieszczenia implantu oraz stosowania się do wszelkich zaleceń lekarza można oczekiwać, że  utrzyma się nawet kilkadziesiąt lat. Średnio ich trwałość jest oszacowana na 25 lat.

Jak można dbać o implanty zębowe, aby służyły jak najdłużej?

Kluczem jest przede wszystkim odpowiednia higiena jamy ustnej. Dbanie o czystość implantów i otaczających je tkanek jest niezwykle istotna dla utrzymania ich funkcji oraz zapobiegania potencjalnym powikłaniom. Należy zwracać uwagę na regularne mycie zębów, używanie nici dentystycznej oraz płukanie jamy ustnej środkami antybakteryjnymi. Warto również pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa, który będzie kontrolował stan implantów oraz tkanek je otaczających. To pozwoli na wczesne wykrycie ewentualnych problemów oraz ich szybkie  rozwiązanie, co znacznie przyczyni się do przedłużenia trwałości implantów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest