Protezy zębowe dostępne w Gnieźnie

Protezy zębowe są powszechnie stosowane do wypełniania ubytków. Dzielą się one na kilka rodzajów, przede wszystkim w zależności od tego, ilu zębów brakuje. W naszym gabinecie stosujemy takie rozwiązania, jak np.:

  • korony,
  • mosty,
  • implanty,
  • licówki.

Dobieramy odpowiedni typ protezy do potrzeb danego pacjenta. Bierzemy pod uwagę m.in. wielkość braku. Protezy mogą być wykonane z różnych materiałów – metal, akryl, akron, , cyrkon, ceramika Dana osoba może wybrać, na jaki model się zdecyduje. Na ogół wyroby droższe prezentują się bowiem bardziej naturalnie.

Czym skutkuje zaniedbanie ubytków zębowych?

Ubytki w uzębieniu mogą doprowadzić do poważnych problemów i dyskomfortu. Mowa tu przede wszystkim o tym, że zęby wokół luki będą przesuwać się i powodować wady zgryzu. Oprócz tego brak uzębienia w konkretnych fragmentach szczęki sprawią, że przeżuwanie staje się mniej komfortowe. Z czasem może dojść do poważnych dolegliwości,będących wynikiem ścierania tych zębów, które pozostały w jamie ustnej.

Oferujemy protezy zębowe klientom z Gniezna i okolicznych miejscowości. Najczęściej są one stosowane w przypadku osób starszych, ale ubytki pojawiają się także po wypadkach czy w wyniku różnych chorób. Mocujemy też protezy zębowe w Lesznie, dobierając je odpowiednio do potrzeb danego pacjenta. Przed zamontowaniem takiego elementu wykonujemy dokładne badania, pozwalające na przygotowanie produktu o idealnie dobranych kształtach i wymiarach.