Protezy zębowe Poznań, Grunwald

Protezy zębowe mają za zadanie uzupełnić braki, a więc także wpłynąć na zdrowie i komfort życia pacjenta. Ich podstawowy podział obejmuje modele ruchome i stałe. Pierwsze z nich można zdejmować, a w przypadku drugich samodzielne usunięcie przez pacjenta jest niemożliwe. Najczęściej używa się:

  • implantów – to sposób na uzupełnienie nawet pojedynczych braków w uzębieniu; implant składa się z części wkręconej w kość (śruby implantu), łącznika oraz korony.
  • koron zębowych – to sposób na uzupełnienie korony pojedynczych zębów; takie produkty wykonuje się m.in. z porcelany, która sprawia, że korony zębowe prezentują się bardzo naturalnie,
  • mostów zębowych – to minimum 2 połączone korony zębowe,
  • licówek – to forma odtworzenia tylko części wargowej zęba.

Proces dopasowywania protez zębowych

W naszym gabinecie każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście oraz profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej protezy. Kluczowym aspektem jest tutaj ocena stanu i jakości filarów, do których będą przymocowane protezy stałe, takie jak mosty czy korony zębowe.

Przed przystąpieniem do zamówienia i wykonania protezy zębowej dokładnie badamy uzębienie pacjenta oraz wykonujemy badania diagnostyczne oraz pobieramy skany lub wyciski. Na podstawie tych informacji wybieramy najbardziej odpowiedni rodzaj i wielkość protezy dla danej osoby.

Obszar działania naszego gabinetu obejmuje Poznań oraz okoliczne miejscowości, takie jak Gniezno czy inne miasta i wsie województwa wielkopolskiego. Przed założeniem korony, implantu czy mostu pacjenci muszą odbyć co najmniej jedną wizytę konsultacyjną, która pozwoli na dokładne zaplanowanie leczenia i wybór odpowiedniej metody.

Protezy zębowe są niezastąpionym rozwiązaniem dla osób z brakami w uzębieniu, które pragną poprawić komfort życia oraz estetykę uśmiechu. Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozwiązań każdy pacjent ma szansę znaleźć odpowiednie dla siebie uzupełnienie, które przyniesie mu satysfakcję i pewność siebie. Nasze Centrum Ellmed gwarantuje profesjonalne podejście oraz kompleksową opiekę w procesie dopasowywania i wykonania protez zębowych.

Zalety profesjonalnych protez zębowych

Zalety profesjonalnych protez zębowych są niezaprzeczalne zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Warto zainwestować w tego rodzaju rozwiązania, aby poprawić jakość życia i zachować zdrowie jamy ustnej na dłużej.

Protezy zębowe zapewniają wysoki komfort noszenia, co przekłada się na mniejsze podrażnienia błony śluzowej oraz większą swobodę podczas jedzenia czy mówienia. Ponadto, precyzyjne dopasowanie protezy pozwala uniknąć problemów związanych z luźnym trzymaniem się protezy, takich jak ślizganie się czy wysypywanie się jedzenia spod niej.

Jednym z najważniejszych aspektów wyboru protezy zębowej jest estetyka. Profesjonalne protezy charakteryzują się wysokim poziomem naturalności, zarówno pod względem kształtu, jak i barwy zębów. Dzięki temu, osoba korzystająca z protezy może czuć się pewniej i wyraźnie poprawić swoje samopoczucie.

W przypadku braku jednego lub kilku zębów, stosowanie profesjonalnej protezy ma również za zadanie ochronić pozostałe zdrowe zęby przed nadmiernym obciążeniem bądź przemieszczeniem. Dzięki temu, proteza zapobiega dalszemu pogorszeniu stanu uzębienia oraz może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób przyzębia, takich jak próchnica czy paradontoza.

Utrata zębów często prowadzi do stopniowego zaniku kości żuchwy oraz obniżenia tkanek miękkich twarzy. Profesjonalna proteza zębowa pozwala na zastąpienie brakujących zębów i tym samym wspiera strukturę twarzową. W rezultacie, twarz pacjenta staje się bardziej harmonijna i symetryczna, co wpływa na estetykę oraz funkcje ruchowe żuchwy.
Utrata zębów może prowadzić do problemów związanych z funkcją żucia oraz wymawianiem niektórych dźwięków. Dobrze dopasowana proteza zębowa pozwala na przywrócenie prawidłowej pracy stawów skroniowo żuchwowych oraz równomierne rozłożenie sił nacisku na pozostałe zęby.