Protezy zębowe Poznań, Grunwald

Protezy zębowe mają za zadanie uzupełnić braki, a więc także wpłynąć na zdrowie i komfort życia pacjenta. Ich podstawowy podział obejmuje modele ruchome i stałe. Pierwsze z nich można zdejmować, a w przypadku drugich samodzielne usunięcie przez pacjenta jest niemożliwe. Najczęściej używa się:

  • implantów – to sposób na uzupełnienie nawet pojedynczych braków w uzębieniu; implant składa się z części wkręconej w kość (śruby implantu), łącznika oraz korony.
  • koron zębowych – to sposób na uzupełnienie korony pojedynczych zębów; takie produkty wykonuje się m.in. z porcelany czy akrylu; porcelana sprawia, że korony zębowe prezentują się bardzo naturalnie,
  • mostów zębowych – to minimum 2 połączone korony zębowe,
  • licówek – to forma odtworzenia tylko części wargowej zęba.

W naszym gabinecie dopasowujemy odpowiednią protezę do potrzeb danego pacjenta. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim stan oraz jakość filarów. To właśnie do nich przytwierdza się bowiem niektóre modele protez.

Oferujemy protezy zębowe pacjentom z Poznania i okolicznych miejscowości. Dopasowujemy dokładny rodzaj i wielkość elementu do potrzeb danej osoby. Wykonujemy kompleksowe badania i odlewy przed zamówieniem protezy. Zajmujemy się także protezami w Gnieźnie i wielu innych miejscowościach na terenie województwa wielkopolskiego. Przed założeniem korony, implantu czy mostu konieczne jest odbycie co najmniej jednej wizyty konsultacyjnej.