Stomatologia estetyczna

Konieczność odbudowy zniszczonych koron zębów lub ich braku pociąga za sobą podjęcie decyzji o tym, jakiego rodzaju uzupełnienie protetyczne zdecydujemy się wykonać. Każdy z nas boi się słowa proteza, jednak czym innym jak nie protezą jest zwykła plomba w zębie.

Niedorozwinięte szkliwo zębów lub szkliwo zniszczone np. zażywaniem w dzieciństwie dużej ilości antybiotyków można pokryć kosmetycznie chociażby materiałem kompozytowym. Jest to co prawda szybkie i w chwili wykonania dość efektowne odtworzenie wyglądu zęba, jednak w zależności od np. nawyków pacjenta (palenie tytoniu, spożywanie wywarów z ziół albo picie kawy lub mocnej herbaty) może dojść do dość szybkiego przebarwienia takiej odbudowy, nie mówiąc o możliwości jej mechanicznego uszkodzenia.

Alternatywą dla licówek kompozycyjnych są przygotowywane w laboratorium licówki ceramiczne wklejane do odpowiednio spreparowanego zęba. Jest to rozwiązanie bezpieczne a zarazem bardzo efektowne. O możliwościach zastosowania poszczególnych rozwiązań, należy rozmawiać z lekarzem na wizytach konsultacyjnych. Zapraszamy do kontaktu i przedstawienia nam Państwa oczekiwań.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu
×

Koszyk