Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna pozwala na uzyskanie przez pacjentów pięknego i zdrowego uśmiechu. Pojęcie to obejmuje szereg działań mających na celu poprawę wyglądu zębów. Lekarze stomatolodzy zajmujący się estetyką zębów mają do dyspozycji wiele metod i zabiegów, których wykorzystane pozwala na poprawę kolorytu, likwidację przebarwień czy nawet poprawę kształtu zębów. Jednymi z popularnych działań tego typu są m.in. skaling zębów, czyli usuwanie kamienia nazębnego; piaskowanie, które przebarwienia z zębów i warstwę nagromadzonego kamienia; wybielanie zębów czy nakładanie licówek.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe pozwalają na rekonstrukcję i poprawę wyglądu uszkodzonego szkliwa. Konieczność odbudowy zniszczonych koron zębów lub ich braku pociąga za sobą podjęcie decyzji o tym, jakiego rodzaju uzupełnienie protetyczne zdecydujemy się wykonać. W takim przypadku należy się zastanowić nad zaletami i przeciwwskazaniami konkretnych opcji, przy czym zawsze polecamy zasięgnąć porady o dentysty. Opinia taka pozwala na wybranie odpowiedniego rozwiązania, z którego efektów będziemy zadowoleni.

Powody dla założenia licówek

Jest kilka powodów, dla których warto zdecydować się na założenie licówek, wszystkie związane z uszkodzeniem zębów. Niedorozwinięte szkliwo zębów lub szkliwo zniszczone np. zażywaniem w dzieciństwie dużej ilości antybiotyków można pokryć kosmetycznie materiałem kompozytowym. Podobnie można postąpić z zębami w których przypadku mamy do czynienia z ubytkiem szkliwa spowodowanym uszkodzeniem mechanicznym czy ubytkami chemicznymi.

Uwagi na temat licówek

Ten zabieg stomatologii estetycznej jest to co prawda szybki i w chwili wykonania zapewnia dość efektowne odtworzenie wyglądu zęba, jednak wiele zależy od późniejszej higieny i nawyków pacjenta. Negatywny wpływ na efekt mają m.in. palenie wyrobów tytoniowych, spożywanie wywarów z ziół albo picie kawy lub mocnej herbaty. Każdy z tych czynników może wpłynąć na dość szybkie przebarwienie licówki czy zmniejszenie późniejszych efektów innych zabiegów stomatologii estetycznej, nie wspominając mówiąc o możliwości jej mechanicznego uszkodzenia.

Alternatywą dla licówek kompozytowych są przygotowywane w laboratorium licówki ceramiczne wklejane do odpowiednio spreparowanego zęba. Jest to rozwiązanie bezpieczne a zarazem bardzo efektowne. O możliwościach zastosowania poszczególnych rozwiązań, należy rozmawiać z lekarzem na wizytach konsultacyjnych. Zapraszamy do kontaktu i przedstawienia nam Państwa oczekiwań.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest