Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym to najpewniejszy sposób na zyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Dzięki wybielaniu w naszym gabinecie pacjenci zarówno pozbywają się przebarwień powstałych w wyniku picia kawy czy herbaty, jak i uzyskują wyraźnie bielsze zęby. Jest to najczęściej wykonywany zabieg zaliczany do stomatologii estetycznej.
Co należy wiedzieć przed zabiegiem?
Zabiegi mające na celu wybielenie zębów z wydają się z założenia proste. Przed podjęciem decyzji należy jednak pamiętać o dwóch ważnych rzeczach: z czym wiąże się wybielanie i jakie są przeciwwskazania.
Przed wybielaniem stomatolog najczęściej zajmie się higienizacją jamy ustnej, która ma na celu dokładne oczyszczenie zębów i ich przygotowanie do wybielania. Na celowniku znajdują się wtedy szkodliwe osady, kamień nazębny, czy nawet uporczywe przebarwienia, które można usunąć przy pomocy piaskowania.
Nie u każdego pacjenta wybielanie zębów jest możliwe. Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie tego zabiegu. To m.in. rozwijająca się próchnica, zapalenie dziąseł czy parodontoza. Są one w większości możliwe do wyeliminowania. Żeby dowiedzieć się, jak sobie z nimi poradzić, warto zapytać dentystę o opinię i poradę przed przystąpieniem do zabiegu.
Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów?
Jest wiele sposobów na białe zęby, które można wykorzystać w domowym zaciszu. Często dają one wystarczająco zadowalające efekty, ale nie będą one tak długotrwałe, jak zabieg wybielania przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. Dzięki dostępowi do specjalistycznych preparatów i urządzeń oraz odpowiedniej wiedzy dentysta jest w stanie dobrać możliwie najlepiej dostosowaną do pacjenta metodę.